1457 Oljemålning
B Österlund, man med fiol, signerad, 41x33
Såld: 450 kr
Såldes den 5 oktober 2015 -
7376 Oljemålning
Georg Pauli (1855-1935), Man med fiol, 1929, 33x31
Såld: 4.000 kr
Såldes den 13 oktober 2014 -
5437 Oljemålning
Man med fiol, omkring 1900, 80 x 65
Såld: 900 kr
Såldes den 26 augusti 2013
4036 Oljemålning
N.Gustavson, Speleman med fiol, 45 x 36
Såld: 300 kr
Såldes den 20 mars 2006 -
6107 Oljemålning
osign. 1800-tal, man med fiol, 42x33
Såld: 1.300 kr
Såldes den 11 oktober 2004